Pohárové déjá vu: Hradec přehrál Slavii

Ve druhém semifinále Final Four ženského Poháru byly jasný favoritem Lvice z Hradce Králové. Ty si v obou dosavadních střetnutích sezony poradily se Slavií bez větších problémů. Navíc do turnaje vstupovaly jako obhájkyně celkového prvenství.

Oba celky se v pohárovém semifinále potkaly i vloni v Karlových Varech. Tehdy Hradec o svém vítězství rozhodl prakticky už v první čtvrtině. Zdálo se, že podobnou taktiku svým svěřenkyním naordinovala trenérka Ptáčková i dnes. Od stavu 4:4 zapsaly Východočešky šňůru 9:0. Slavia měla plné ruce práce pod košem s Petrou Kulichovou. Pod druhým košem se jí snažila konkurovat Keijl, která jen za první čtvrtinu zapsala osm bodů.

Pokud Slavia myslela při ztrátě deseti bodů na možnost vrátit se do zápasu, pak jí Lvice poměrně rychle vyvedly z omylu. Kulichová jen za první poločas prakticky atakovala double-double se sedmi body a stejným počtem doskoků. Střelecké statistiky pak vylepšila v závěrečných chvílích první půle Zavázalová, která trefila a čtvrtou a pátou trojku svého týmu. To Slavia na úspěch z nejdelší vzdálenosti stále čekala.

Patnáctiminutová pauza a velké vedení jako by hradecké basketbalistky ukolébaly. Jejich vlažného vstupu Slavia využila. Mircová a Ćorda protrhly slávistickou střeleckou smůlu. Pražanky ucítily šanci a vrhly do zápasu všechny síly své úzké rotace. Někdy jich bylo až moc. To ve chvíli, kdy lavička Slavie dostala za velké protesty technickou chybu.

Jenže náskok Hradce byl tak obrovský, že snížení pod 20 bodů bylo ze strany Slavie vlastně jen kosmetickým upravením průběžného stavu. Lvice se dostaly zpět do tempa. To slávistické navíc s přibývajícím časem i vinou úzké sestavy mírně opadalo. Oba stratégové na lavičkách tak měli volnou roku v testování sestav na zítřejší boj o medaile. Zatímco Slavia bud chtít na druhý pokus získat bronz, Hradec může stále snít o obhajobě.

 

BLK Slavia Praha – Sokol Hrade Králové 64:95 (10:21; 23:48; 50:67)
Ćorda 15, Keijl 14, Hošková a Mircová po 8, Biliková 5, Holubová, Bakajsková a Turmel po 4, Savickaite 2 – Zavázalová 20, Klaudová 15, Kulichová 14 bodů a 15 doskoků, Marečková 12, Bura 9, Effangová 8, Šotolová 6, Bolardtová 5, Fišeová 4, Minarovičová 2, Vojtíková 0
TH: 22/17 – 28/21
Trojky: 3 – 8
Doskoky: 43 – 46
Zisky: 6 – 13
Ztráty: 24 – 14
Asistence: 9 – 21
Fauly: 28 – 22

Jozef Rešetár (BLK Slavia Praha): „Chtěli jsme to zvrátit, ale zápas se nám nepovedl. Gratuluji vítězkám. Hradec hrál důrazněji a tvrději v obraně, někdy až nedovoleně, což nás hodně ovlivnilo. I v prvním zápase v Hradci Králové jsme prohrávali o hodně a podařilo se nám to stáhnout v závěru. Dnes se naskytl podobný scénář, ale zdramatizovat zápas se nám nepodařilo. Hráčky jsou připravené na to, aby zvládly dva zápasy ve dvou dnech. Čeká nás těžký soupeř, střetly se tu čtyři týmy, které jsou v tabulce hned za USK a podle toho vypadá i obraz hry.“

Romana Ptáčková (Sokol Hradec Králové): „Na zápas z loňského roku jsem vůbec nemyslela. Náš tým je hodně kompaktní a ta týmovost je hodně znát. Rozhodly jsme o výsledku už v prvním poločase a trochu mě mrzí, že to pak byla z naší strany trochu údržba, ale do hlavy se prostě dostane, že je hotovo. Jsem ráda, že ušetříme nějaké síly na zítra, navíc jsou všechny hráčky zdravotně v pohodě. Je skvělé, že šla do hry Simča Fišerová, která má dnes osmnácté narozeniny, navíc už v prvním poločase. Z brněnských týmů si člověk nemůže moc vybírat, nakonec vyšly Žabiny, které hrají velmi dobře i když KP je v tabulce výš. Dnes ale Žabiny ukázaly, že mají lepší momentální formu a bude to hodně vyrovnaný zápas.“

 

Neděle 26. ledna v Kutné Hoře

KP Brno – BLK Slavia Praha                           15:00               o 3. místo

BK Žabiny Brno – Sokol Hradec Králové        17:00               finále