KP udrželo nervy na uzdě a dotančilo k bronzu

Utkání o bronz je často nazýváno zápasem dvou zklamaných týmů. Pokud to platilo i na letošním kutnohorském Final Four, tak aktuální zklamání muselo být včera patrnější na straně KP Brno, které městské finále ztratilo až v posledních okamžicích.

Slavia chtěla napravit loňský dojem, který ve finále Poháru zanechala a zabojovat o bronz. Jenže KP Brno nechtělo nic ponechat náhodě a vstoupilo do utkání parádně. Šňůra 10:0 určila ráz vývoje utkání. Brno využívalo slávistických četných chyb v obraně. Pražankám se navíc nedařilo ani v útoku. Samy se připravovaly o možnost ohrozit koš soupeřek zbytečnými ztrátami.

Když se zdálo, že by se mohla Slavia vrátit do kontaktu se soupeřem, dokázalo KP najít účinnou protizbraň. Především svou těsnou obranou dělalo Pražankám problémy. Ty si tak až příliš často pomáhaly útočným faulem. Na hřišti se všeobecně přiostřilo a některé souboje byly za hranicí basketbalové slušnosti. Jozef Rešetár musel čelit problémům se sestavou, když hřiště opustila zraněná Turmel a Ćorda si rychle připsala třetí faul.

Pražanky jako by v poločase doplňovaly energii živou vodou. Po změně stran se především začaly probouzet střelecky. Dokázaly svou ztrátu stáhnout až na rozdíl sedmi bodů. Jenže pak se začala projevovat úzká rotace Slavie, která při problémech s fauly nabírala obrovských rozměrů. Jako první se vyfaulovala Bakajsová. Rychle jí následovaly spoluhráčky Mircová a Ćorda.

KP Brno se nenechalo rozhodit neučesanou hrou Slavie. Svěřenkyně trenéra Medveckého dál držely pokyny a navyšovaly své vedení. Pražanky nesmyslně rezignovaly na obranu v rámci pravidel. Když faulovala popáté Hošková, měl trenér Rešetár už poslední možnost, kterou hráčku poslat na hřiště. Jenže ani to Pražankám nestačilo. Očividně záměrné fauly Slavie vykrystalizovaly ve dvě nesportovní chyby pro Holubovou a další vyfaulování. Pražanky tak zápas dohrávaly nedůstojně ve dvou hráčkách.

Ani tento závěr s pachutí nesportovního přístupu nemohl zkazit radost Brňankám z bronzových medailí.

 

KP Brno – BLK Slavia Praha 107:50 (18:10; 34:20; 60:38)
Stará 18, Andělová 17, Remenárová 15 bodů a 12 doskoků, Kopecká a Beránková po 14, Potter 11, Dudáčková 8, van Grinsven 4, Tarkovičová, Green a Hadačová po 2 – Keijl 15, Hošková 11, Mircová 8, Ćorda, Bakajsová a Savickaite po 4, Matiášková 3, Bilíková 1, Holubová a Turmel 0
TH: 48/32 – 17/12
Trojky: 9 – 2
Doskoky: 45 – 47
Zisky: 17 – 7
Ztráty: 18 – 28
Asistence: 26 – 9
Fauly: 22 – 39

Dušan Medvecký (KP Brno): „Medaile je medaile a co by za ní jiné týmy daly. Nic takového jsem nikdy nezažil a doufám, že už nezažiji. Zápas se zlomil zřejmě, když se vyfaulovala Bakajsová. Vypadalo to, že strčila Remenárovou, ale musím se podívat na záznam. Nemyslím si, že to byl čistý zápas ze strany Slavie, ale to je jejich věc. Lepší je být třetí než druhý. Já jsem spokojený, protože jsem před pohárem řekl, že chci medaili a tu máme.“

Jozef Rešetár (BLK Slavia Praha): „Když jsme se dotáhli na nějakých pět, sedm bodů, tak na nás bylo hodně neodpískaných faulů a snažili jsme se jen vyrovnat tvrdostí soupeři. To jsme nezvládli. Jedna hráčka má zlomený nos, druhá má naražené stehno a dohrávali jsme s nižším počtem hráček. Rozhodující byla úspěšnost střelby, protože počet střeleckých pokusů byl vyrovnaný, ale úspěšnost byla jednoznačně na straně Brna.“