Odpočívat budeme v pondělí s pohárem, hlásí po šťastném dramatu Kopecká

Opravdové drama nabídlo fanouškům druhé semifinálové utkání Final4 poháru v Karlových Varech mezi Nymburkem a KP Brno. Oslabené Středočešky odehrály zápas s velkou energií a do poslední chvíle sahaly po výhře, nakonec ale slaví Brňanky a po výhře 75:69 po prodloužení si zahrají v neděli finále proti Hradci Králové.

„Začátek zápasu byl špatný. Něco jsme si k tomu řekly v šatně, ale vůbec jsme to nedokázaly splnit. Nechávaly jsme Nymburk dávat jednoduše přihrávky do vymezeného území, ony mají vysoká křídla, špatně jsme odstupovaly a dostávaly jednoduché koše. Pak se nám do zápasu podařilo vrátit, v poločase to bylo o tři body a pak už to byl boj o každý koš až do konce,“ komentuje úvodní šestnáctibodové vedení Nymburka křídelnice brněnského týmu Eva Kopecká.

Královopolanky šly do zápasu jako favoritky, protože Nymburku se v posledním kole základní části zranila nejlepší střelkyně Chloe Wells, mimo hru je navíc i náhradní rozehrávačka Eliška Mircová. Přesto byl duel pro fanoušky velmi pohledný.

„Když hraje Chloe Wells, tak je hra Nymburku čitelnější, přesně jsme ve vzájemných zápasech věděly, co budou hrát. Ona hraje hodně sama jedna na jednu a když takhle hráčka vypadne, tak to může týmu paradoxně pomoci, protože míč putuje lépe z ruky. Tím to pro nás bylo složitější, protože jsme nevěděly, kdo bude od nich hrát na rozehrávce,“ odůvodňuje trápení na začátku zápasu dvaadvacetiletá basketbalistka.

Po přestávce Brno předvedlo výrazně lepší výkon a v závěru třetí čtvrtiny uteklo dokonce do jedenáctibodového vedení, ani takový náskok ale nestačil a rozhodovat musela vyrovnaná koncovka.

„Bylo to v jednu chvíli o devět bodů, už jsme asi trochu myslely, že to máme vyhrané. Najednou přišla trojka od Krejzové, koš s faulem od Kamči Hoškové, my jsme si nepohlídaly doskok a během necelé minuty byl Nymburk zpátky v zápase. Vymstilo se nám to v obraně a můžeme být rády, že jsme urvaly výhru v prodloužení,“ popisuje autorka třinácti semifinálových bodů.

A hned obrací hlavu směrem k finálovému duelu s Hradcem Králové, který bude reprízou loňského finále, ve kterém KP v koncovce urvalo výhru i titul pohárových šampionek.

„Zopakujeme si loňské finále, takže to bude zase zajímavé. Hradec bude asi mít o něco více sil, protože jejich semifinále bylo o poznání lehčí a mohly si dovolit pošetřit opory na rozdíl od nás. My jsme ale na druhou stranu nastartované vyrovnaným zápasem a můžeme být na vyrovnaný zápas lépe nachystané. Doufám, že se nám v neděli víc podaří vstup do utkání a užijeme si to,“ říká rodačka z Brna.

V nedělním finále bude mít Hradec výhodu delšího odpočinku i jednoduššího semifinálového duelu, to však podle Kopecké nebude hrát velkou roli.

„Musí nám stačit necelých 24 hodin na odpočinek. Nebudeme si připouštět žádnou únavu a odpočineme si až v pondělí jako vítězky poháru,“ hecuje.