Bronz zůstává v nymburských rukou

Zápas o bronz, utkání dvou zklamaných celků, říká se. Jenže kdo by si na druhou stranu nechtěl na konci pohárového Final 4 pověsit na krk medaile, i když z toho nejlevnějšího kovu, který dnes bude v Karlových Varech k dispozici. Nymburk i Slavia rozhodně touto možností nepohrdly a chtěly se o tu možnost porvat na hřišti.

Pro Pražanky bylo dobrou zprávou to, že se jejich úzký kádr oproti včerejšku přeci jen rozrostl. Do hry byla připravená Angelika Theiner, která včera po pěti minutách odstoupila otřesená, a Tereza Sedláčková. Ta se vrátila z lyžařského výcviku. Navíc Nymburk včera hrál až druhé semifinále a musel s KP Brno bojovat až do prodloužení.

Slavia si vzala ponaučení ze semifinálového souboje s Hradcem a nenechala si utéct začátek dnešního klání. Naopak vedla a Nymburku chvíli trvalo, než rozběhal nakumulovanou únavu. Pak to ale byly domácí hráčky, kdo převzal otěže utkání. Nymburk nemusel bojovat s takovým tlakem soupeře na rozehrávku jako ve včerejším zápase. To domácím hráčkám vyhovovalo. Nymburk omezil své ztráty a díky tomu si mohl budovat vedení.

Slavia sice Nymburk v posledním kole základní části ŽBL přehrála, ale dnes neměla co nabídnout. Karlovarský turnaj Pražanky nezastihl v dobrém rozpoložení. Posledních pět minut prvního poločasu navíc Slavii hrubě nevyšlo a vzalo jí reálné šance na obrat v zápase. Nymburské basketbalistky zkraje druhé půle navýšily své vedení až téměř ke 30 bodům. Jenže Slavia se nezvdala.

Pražanky přitlačily v obraně. Dosud nejlepší nymburskou hráčku si do defenzivní parády vzala Angelika Theiner a svěřenkyně trenéra Kurucze začaly být v útoku bezradné. Naopak Slavia zlepšila efektivitu v zakončení a dostala se až na rozdíl 13 bodů. Slávistický rozlet zchladila trojkou se sirénou na konci třetí čtvrtiny nymburská Reynolds.

To definitivně zašlapalo odpor Pražanek do země. V závěrečném dějství už se nedokázaly dostat zpět do hry, i když ani Nymburk nijak svým výkonem neoslnil. Pražanky se dostaly do problémů s fauly. Hned na několika z nich viselo prakticky po celou závěrečnou čtvrtinu nebezpečí vyfaulování. Zápas se tak pouze dohrál a Nymburk na jeho konci získal bronzové pohárové medaile, stejně jako vloni.

BLK Slavia Praha – BS DSK Basketball Nymburk KV 68:90 (14:22; 31:50; 51:67)
Burdgess 14, Vondráčková a Jindrová po 12, Koop a Beynon po 9, Pohunková 5, Theiner 4, Bakajsová 3, Sedláčková 0 – Reynolds 18, Hošková 15, Bellock a Krakovičová po 13, Huňková 11, Chomenčuk 10, Stehlíková 5, Krejzová 3, Delič 2, Sklenářová, Dvořáková a Paris 0
TH: 24/19 – 23/20
Trojky: 3 – 10
Doskoky: 39 – 47
Zisky: 10 – 8
Ztráty: 15 – 18
Asistence: 11 – 15
Fauly: 22 – 24

Stanislav Onuška, BLK Slavia Praha: „Hlavním limitujícím faktorem u nás byl počet hráček – včera sedm a dnes jsme to prakticky odehráli s osmi hráčkami. Druhý moment, který nás zde zlobil byl ten, že jsme včera i dnes prospali první poločas.“

Daniel Kurucz, BS DSK Basketball Nymburk KV: „My jsme sílu do dnešního zápasu vzali už minulý týden, kdy Slavia zranila Chloe Wells. Řekli jsme si, že Slavii chceme porazit sportovním přístupem, a to jsme zvládli. Chtěl bych poděkovat svým novým rozehrávačkám, které to dneska zvládly dobře. Jak je vidět, tak speciálně Reynolds je na rozehře zápas od zápasu lepší, takže čtvrtfinále ŽBL ještě může být zajímavé. Při složení bez rozehrávaček je pro nás bronz úspěch. Na víc jsme neměli. KP Brno nás sportovně porazilo v prodloužení. Mám radost ze 3. místo. Je to maximum, co jsme zde mohli dosáhnout.“