Obměněná Slavia chystá nápravu za Karlovy Vary

Poslední místo na Final4, a tedy bramborovou medaili z loňského roku budou chtít letos vylepšit basketbalistky BLK Slavia Praha. Celek z hlavního města potkaly vloni v Karlových Varech zdravotní problémy, navíc se nesetkal s ideální formou a na nejlepší trojici nestačil. Letos však chce v Kutné Hoře (25. a 26. ledna, hala Klimeška – vstupenky ZDE) zaútočit na vyšší pozice. V cestě do finále však stojí obhájkyně loňského titulu z Hradce Králové.

 

Myslím si, že nás tohle dokáže správně nahecovat. Každopádně loni byla situace Slavie a Hradce taková, že Slavia v základní části Hradec dvakrát porazila, ale na Českém poháru tomu bylo naopak. Takže doufám, že se tento trend bude opakovat i letos a i přesto, že jsme s HK letos už dvakrát prohrály, tak právě v Kutné Hoře bude na čase jim to vrátit,“ říká rozehrávačka pražského klubu Eliška Mircová.

 

Slavia bude v sobotním semifinále (17:00 – hala Klimeška, Kutná Hora) zřejmě outsiderem. Hradec se od začátku sezóny drží na špici tabulky, navíc Pražanky dvakrát celkem hladce porazil. Slavia však postupně nabírá tempo a chce postup Hradce co nejvíc zkomplikovat.

 

„Příprava už samozřejmě probíhá. Jedná se o jeden z vrcholů sezóny, takže na něj chceme být co nejlépe připravené,“ dodává rodačka z Prahy.

 

Mircová se ve Slavii teprve rozkoukává, přešla tam po třech sezónách v Nymburce, který se před tímto ročníkem vzdal práva hrát nejvyšší soutěž. Podle jejích vlastních slov však zabydlování se v novém týmu není žádný problém.

 

„Zvykání bylo úplně v pohodě. Slavia oproti loňské sezóně obměnila skoro celý kádr, takže jsme s holkami byly na stejné startovací čáře. Všechno proběhlo v pohodě a musím říct, že momentálně jsme opravdu skvělý kolektiv. Rivalita mezi protihráčkami je v každém zápase, ať už je to proti bývalým spoluhráčkám anebo ne,“ usmívá se čerstvě čtyřiadvacetiletá basketbalistka.

 

Díky angažmá v Nymburce má Mircová ve sbírce z loňského Final4 bronzovou medaili, i když do turnaje pro zranění nezasáhla, kvůli obměně kádru Pražanek je však v týmu jen jedna hráčka, která si pamatuje duel o třetí místo z Karlových Varů.

 

„Z loňské sestavy Slavie zůstala jenom Petra Bakajsová, se kterou jsme se hecovaly už loni před tímto zápasem. Letos už jsme si na to ani nevzpomněly,“ tvrdí Mircová.

 

Ta se po sezónách, kdy nastupovala z lavičky, konečně probojovala do základní pětky a hned je klíčovou hráčkou Slavie, když na hřišti tráví často hodně přes 30 minut.

 

„Určitě je to skvělá pozice, za kterou jsem hrozně šťastná. Moc si to užívám. Zátěž to sice je, ale my měli jsme těžkou letní přípravu, ze které všechny dost těžíme a je jedno jestli hraješ 5 nebo 30 minut. Samozřejmě na kondici pracujeme i v průběhu sezóny, takže po téhle stránce si myslím, že já i moje spoluhráčky jsme na tom velmi dobře,“ věří Mircová, že minutáž nebude hrát v závěru sezóny roli.

 

Mircová bude mít oproti většině ostatních basketbalistek jednu malou výhodu, jako mládežnická reprezentantka a účastnice Univerziády absolvovala v hale v Kutné Hoře několik soustředění a má tak na koše, kde se nehraje nejvyšší soutěž „nastříleno“.

 

„Hala v Kutné Hoře je pro většinu velká neznámá, ovšem já a pár mých spoluhráček jsme už měli možnost jí poznat na reprezentačních kempech (univerziáda a mládežnická repre), takže ta adaptace by pro nás mohla být jednodušší,“ doufá.