KP vyhlíží odvetu za loňské finále

Velmi blízko celkovému vítězství v Českém poháru byly v loňském roce basketbalistky KP Brno. V Karlových Varech bylo ve finále proti Hradci Králové ještě v poslední minutě srovnané skóre, závěr však vyšel lépe Východočeškám a na Brno zbylo stříbro. Teď míří Královopolanky na Final4 znovu, tentokrát do Kutné Hory (25. a 26. ledna, hala Klimeška – vstupenky ZDE), aby loňské selhání napravily.

 

„Narýsované podle mého nemáme nic. S Žabinami jsme vyhrály v prodloužení a s Hradcem máme bilanci 1:1. Zápasy budou velmi vyrovnané a budeme bojovat o první místo, jako před dvěma lety,“ volí opatrně slova krátce před Final4 křídelnice KP Ludmila Dudáčková.

 

Nejprve totiž čeká Královopolanky velmi těžké semifinále, ve kterém se v sobotu 25. ledna (14:00, hala Klimeška) utkají v městském derby se Žabinami. Jediný vzájemný zápas v této sezóně vyhrálo KP až po prodloužení, poslední série v play off ale loni na jaře skončila postupem Žabin do finále.

 

Zápasy proti Žabinám jsou vždy vyrovnané do poslední minuty. Přece jenom jde i o derby. Ale vyhraje ten tým, který bude víc bojovat a mít chuť vyhrát. Doufám, že se nám to letos podaří,“ věří Dudáčková.

 

KP bude moci ve vyrovnaných zápasech, kterých v RENOMIA ŽBL tolik není, využít zkušenosti z druhé nejlepší pohárové soutěže EuroCupu, kde získaly tři výhry a do poslední chvíle sahaly po postupu do další fáze. Teď už se však mohou soustředit jen na pohár a závěr ligové sezóny.

 

„Bylo pro mě náročné vše skloubit, jak už cestování, regenerace a zároveň to skloubit se studiem vysoké školy. Dnes už máme po EuroCupu a můžeme se více soustředit na ŽBL. EuroCup bylo příjemné zpestření,“ vzpomíná na těžké zápasy devatenáctiletá basketbalistka.

 

Dudáčková v tuto chvíli hraje třetí sezónu v KP a postupně získává větší a větší pozici na soupisce jednoho z elitních ligových týmů, který míří ve všech soutěžích co nejvýš.

 

„Se svou sezónou jsem spokojená. Jakmile dostanu šanci, tak se ji chopím a snažím se do toho dát vše. Samozřejmě jsem stále nejmladší, ale někdy věk nehraje roli, byť jsem začala pátou ŽBL sezónu a necítím se jako nováček,“ tvrdí.

 

Dudáčkovou a spol. čekala před touto sezónou zásadní změna, když tým převzal narychlo trenér Dušan Medvecký, zkušený kouč, který však dosud trénoval jen družstva mužů.

 

„Přece jenom je to třetí trenér za třetí rok, co jsem v Brně, ale všechny trenéry beru takové, jaké jsou. Já jsem s Dušanem spokojená a zvykla jsem si hned. Je cítit, že trénoval muže, protože daleko více nám nechává prostor na řešení jednotlivých situací a spoléhá na naší herní inteligenci,“ pochvaluje si kouče Dudáčková.

 

Ta na dálku v rozhovoru popíchla generálního manažera a velkého fanouška týmu Richarda Foltýna, aby týmu přidal nějakou speciální motivaci za případnou výhru.

 

 

„Motivaci máme stále, vždy chceme vyhrát. Zatím o žádné motivaci od generálního manažera pana Foltýna nevíme, ale vůbec bychom se na něj nezlobily, kdyby s nějakou motivací přišel,“ usmívá se.