Obhájkyně z Hradce čeká na Klimešce těžká práce

Jako obhájkyně loňského prvenství a papírově největší favoritky jedou na Final4 Českého poháru žen do Kutné Hory basketbalistky Hradce Králové. Skvělý vstup do sezóny, při kterém vyhrály osm z devíti zápasů jim vynesl v tuto chvíli třetí příčku v tabulce, s výbornými výkony se však pojí zodpovědnost naplnit očekávání.  

 

„Největším cílem je určitě obhájit titul. To že jsme favoritky, nad tím jsem vůbec nepřemýšlíme. V týmu panuje pohoda, nemyslím si, že by byl vyvíjen nějaký tlak,“ tvrdí Karolína Šotolová, rozehrávačka Výchdočešek.

 

Na úvod Final4 v Kutné Hoře (25. a 26. ledna, hala Klimeška, vstupenky ZDE) čeká Šotolovou a spol. repríza loňského semifinále, ve kterém si Lvice bez potíží poradily se zraněními zdecimovanou Slavií. Pražský tým v obou vzájemných duelech letošního ligového ročníku bez potíží přehrály, naposledy před týdnem ve 13. kole RENOMIA ŽBL.

 

„Myslím si, že zápas bude těžký a vyrovnaný. Určitě se na nás dobře připraví, ale to my na ně taky. Dvakrát jsme Slávii porazili, ale každý zápas je jiný. Musíme si hlavně pohlídat jejich hlavní střelkyně a vyvarovat se zbytečným chybám jak v útoku, tak i v obraně,“ vypočítává dvacetiletá basketbalistka klíčové fragmenty pro semifinálový duel (sobota 17:00 – TV COM).

 

Mládežnická reprezentantka, která absolvovala například loňský evropský šampionát dvacetiletých v Klatovech, postupně získává v týmu jednoho z elitních ligových celků větší a větší roli, letos řídí hru jako druhá rozehrávačka.

 

„V loňské sezóně jsem byla jako třetí rozehra, když se ale zranila Míša Matušková, tak jsem se posunula na dvojku a tím jsem dostala i více minut a asi i více důvěry. Oproti loňské sezóně mám lepší procento střelby, a i více si věřím, než loni ale v některých zápasech jsem zbytečně moc nervózní, a to mě ovlivňuje při hře,“ popisuje rozdíly oproti loňskému ligovému ročníku Šotolová.

 

Co jí ale trochu chybí, jsou zápasy proti evropské konkurenci. Hradec se rozhodl letos nehrát žádný z evropských pohárů a tato konfrontace by mohla posunout Východočešky podle Šotolové ještě výš.

 

„Myslím si, že je škoda, že Hradec nehraje nějakou evropskou soutěž. Mně osobně zápasy s týmy z jiných zemí schází, protože to jsou jiné zkušenosti. Každá země má trochu jiný basket, a i jinak se tam píská,“ myslí si.

 

Hradec je známý širokou fanouškovskou základnou, do Kutné Hory je to navíc pro fanoušky Lvic kousek, Šotolová tak doufá ve velkou podporu.

 

„Věřím, že nás přijde podpořit hodně fanoušků, jestli jich bude nejvíc to nevím, ale budou určitě nejvíc slyšet,“ směje se.