Obhájkyně Poháru z Hradce mají tři vyzyvatele. Kdo z nich uspěje?

Čtyři nejlepší týmy Českého poháru žen a před nimi volná cesta k trůnu. Stačí vyhrát poslední dva zápasy, což se však na víkendovém Final 4 v Kutné Hoře může povést jedinému. Je však jisté, že to bude jeden ze čtveřice KP Brno, Žabiny Brno, Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha, kdo v neděli v podvečer zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?

Velký krok k celkovému vítězství mohou všechny týmy udělat už v sobotu odpoledne, kdy se v hale Klimeška v Kutné Hoře odehrají semifinálové zápasy, které slibují napínavou podívanou. V prvním semifinále dojde na očekávané derby dvou brněnských rivalů KP a Žabin.

V tabulce je na tom lépe KP, které díky skvělým výkonům v poslední době dokázalo přeskočit Hradec Králové a v tuto chvíli je před svěřenkyněmi Dušana Medveckého jen suverénní USK Praha. Královopolanky také zvládly i zatím jediný vzájemný zápas v letošní sezóně, když přehrály Žabiny na jejich palubovce 83:73 po prodloužení. Šlo o jeden z nejnapínavějších zápasů celého ročníku.

„Nechci se zabývat tím, že nás čeká derby. Neznám regionální brněnské vztahy z minulosti, je to nějaký dějepis. Žabiny jsou výborný soupeř, jeden z nejlepších v Česku, mají konsolidovaný široký kádr, zápas rozhodnou maličkosti a aktuální forma. My se těšíme a jedno, proti komu budeme v Kutné Hoře na úvod hrát, i Slavia má svoji kvalitu,“ upozorňuje na všechny soupeře Medvecký.

Příprava obhájkyň loňského pohárového stříbra však nebyla podle trenéra ideální. „Celé období od půlky prosince bylo podivné. Odletěly cizinky, jakmile se vrátily, tak přišly nemoci, zranění. Až v týdnu před Final Four jsme konečně pohromadě a snad se rychle a dobře připravíme,“ dodává.

Žabiny podobně jako KP nabírají postupně tempo. Začátek sezóny stříbrným medailistkám posledního ligového ročníku nevyšel podle jejich představ, v poslední době však podávají stále lepší a lepší výkony, které by chtěly potvrdit v Kutné Hoře.

„Uvidíme, kdo se lépe popasuje s tím neznámým prostředím, myslím, že v této hale nikdo z nás ještě nehrál. Ale jinak očekávám tradičně vyrovnaný zápas a tvrdý boj, jak už je pro tato utkání typické,“ říká před utkáním trenér Žabin Viktor Pruša.

Všechny celky si navíc velmi dobře uvědomují, že při neúčasti ligového lídra ZVVZ USK Praha je tohle pro ostatní obrovská šance získat do sbírky cenný triumf.

„Protože se Českého poháru neúčastní USK, má každý šanci na titul, a to je velké lákadlo. Věřím, že zúročíme formu, kterou aktuálně máme, a to i za podpory našich fanoušků, kteří se do Kutné Hory chystají,“ hecuje Pruša nejen fanoušky Žabin, ale také své svěřenkyně.

Trochu většího papírového favorita má druhý semifinálový zápas, ve kterém dojde stejně jako loni na střet pražské Slavie s Hradcem Králové. Východočešky procházejí zatím letošním ročníkem velmi hladce, když podlehly jen dvakrát USK a jednou KP a drží třetí místo v tabulce. Lvice navíc vstupují do Final 4 jako obhájkyně loňského vítězství s jasným cílem úspěch obhájit. To potvrzují i slova rozehrávačky Karolíny Šotolové.

„Naším největším cílem je určitě obhájit titul, v týmu panuje pohoda. Myslím si, že zápas se Slavií bude těžký a vyrovnaný. Určitě se na nás dobře připraví, ale to my na ně taky. Dvakrát jsme Slávii porazili, ale každý zápas je jiný. Musíme si hlavně pohlídat jejich hlavní střelkyně a vyvarovat se zbytečným chybám jak v útoku, tak i v obraně,“ vypočítává dvacetiletá basketbalistka klíčové fragmenty pro semifinálový duel.

Slavia skončila loni i kvůli zdravotním problémům v sestavě na Final 4 poslední, před letošní sezónou ale obměnila prakticky kompletně celý kádr a chce výsledek z Karlových Varů v Kutné Hoře vylepšit. Rozehrávačka Eliška Mircová navíc nevidí problém v tom, že Slavia Hradci v lize dvakrát jasně podlehla.

„Myslím si, že nás tohle dokáže správně nahecovat. Každopádně loni byla situace Slavie a Hradce taková, že Slavia v základní části Hradec dvakrát porazila, ale na Českém poháru tomu bylo naopak. Takže doufám, že se tento trend bude opakovat i letos a i přesto, že jsme s HK letos už dvakrát prohrály, tak právě v Kutné Hoře bude na čase jim to vrátit,“ říká Mircová.

 

Program Final 4 v Kutné Hoře

 

Semifinále

25.01.2020       KP Brno – Žabiny Brno                                                       14:00
25.01.2020       BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Králové                     17:00

 

O 3. místo

26.01.2020       Poražený SF1 – Poražený SF 2                            14:00

 

Finále

26.01.2020       Vítěz SF1 – Vítěz SF2                                             17:00

 

Všechny zápasy vysílá přímým přenosem server TVCom, finálový duel poběží v přímém přenosu na webu ČT Sport.

Vstupenky jsou v prodeji na webu www.cbf.cz.