Nymburk věří v kouzlo domácího prostředí a chce odvetu s KP

Posledním účastnickým celkem Final 4 Českého poháru v basketbalu žen, který si představíme, je BS DSK Basketball Nymburk KV. Středočešky budou díky spolupráci s městem o nadcházejícím víkendu 9. a 10. března považovány v Karlových Varech za domácí tým.

 

„V základní části jsme se potýkaly s marodkou a tým se nám i z části proměnil. V tuto chvíli jsme připravené poprat se o co nejlepší umístění na Final 4,“ říká křídelnice nymburského celku Michaela Krejzová.

 

Svěřenkyně trenéra Daniela Kurucze obhajují v poháru bronzové medaile z loňského Final 4 v Nymburce, těžká výzva je však čeká už v semifinále. V sobotním duelu vyzvou totiž loňského obhájce titulu a druhý tým po základní části letošního ročníku ŽBL KP Brno, se kterým prohrály oba dva vzájemné zápasy. V druhém kole podlehl Nymburk doma 75:77, v prvním utkání v roce 2019 pak KP urvalo doma výhru 68:64. Dá se tedy i potřetí očekávat vyrovnaná bitva. Před začátkem turnaje však visí otazník nad startem ústřední hvězdy Nymburka, americké rozehrávačky Chloe Wells, která dostala v posledním zápase základní části ŽBL proti Slavii loktem do obličeje.

 

„Zápas s KP Brno bude těžký a je potřeba do něj dát vše. Oba dva zápasy základní části byly vyrovnané, ale my jsme se bohužel ani po jednom z nich neradovaly z výhry, takže jim máme co vracet,“ vyhlíží jedenadvacetiletá basketbalistka třetí vzájemné utkání.

 

Nymburk bude mít oproti svým soupeřům jednu výhodu, a to fakt, že letos tři své domácí zápasy odehrál právě v Karlových Varech a má na tamních koších „nastříleno“.

 

„Zatím jsme ve Varech všechny zápasy vyhrály, takže doufám, že v tom budeme pokračovat. Tamní prostředí nám bude doufám svědčit a snad dorazí i dostatek fanoušků, kterým chybí tamní basketbal,“ věří rodačka z Chomutova.

 

Úspěšná mládežnická reprezentantka prožije svou premiéru na pohárovém Final4, v minulých letech totiž působila v USK Praha, který pohár nehraje. V Nymburce tak cítí zvýšený důraz na výsledek blížícího se turnaje.

 

„Myslím si, že Final 4 českého poháru je důležité pro všechny zúčastněné týmy. Z důvodu neúčasti USK Praha je zlatá medaile lákadlem a jedním z nejvyšších cílů pro každý tým,“ říká Krejzová, která se právě proti KP Brno blýskla letošním maximem 15 body.

 

I přesto, že jsou Středočešky považovány za domácí tým, čeká je na Final 4 relativně dlouhá cesta. Takové výlety však podle Krejzové týmu nevadí.

 

„S holkama se hodně nasmějeme, parta v týmu je super, jeden konkrétní zážitek se nedá vypíchnout. Prostě si děláme všichni ze všech navzájem legraci,“ usmívá se.

 

Vstupenky kupujte zde.