Cesta k Poháru je volná. Ale jen pro jednoho.

Čtyři nejlepší týmy Českého poháru žen a před nimi volná cesta k trůnu. Stačí maličkost – vyhrát poslední dva zápasy. Jenže to se na víkendovém Final 4 v Karlových Varech povede jen jednomu celku. Kdo ze čtveřice KP Brno, Sokol Nilfisk Hradec Králové, BS DSK Basketball Nymburk KV a BLK Slavia Praha v neděli v podvečer zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?

Významně tuto hádanku pomůže rozluštit už sobotní program. Obě pohárová semifinále hraná v Hale míčových sportů KV Arena slibují zajímavou podívanou. V tom prvním změří síly loňské finalistky z Hradce Králové se Slavií, která se na závěrečný turnaj vrací po roční pauze.

Pokud bychom se v určování favorita řídili pouze postavením v tabulce po základní části ŽBL, pak by jednoznačným aspirantem na finálovou účast byly Východočešky. Vždyť ve 20 zápasech dokázaly posbírat o čtyři vítězství víc než jejich semifinálový soupeř. Je tu však jedno velké ALE. Svěřenkyně trenérky Ptáčkové odešly z dosavadních obou střetnutí v rámci letošního ročníku ŽBL s prázdnou. Doma nedokázaly překonat slávistickou obranu, v pražském utkání se naopak defenziva Lvic příliš nepředvedla.

„Semifinále bude velký boj. Může to znít jako paradox, ale Slavia je soupeř, kterého jsme si při losu přály, ačkoliv zápasy se nimi nám v téhle sezóně příliš nevyšly, teda spíš vůbec. Takže můžeme říct, že nyní je ten správný čas jim to vrátit a konečně je porazit,“ věří si na soupeře, se kterým má zápornou bilanci, hradecká rozehrávačka Kateřina Zavázalová.

Slavia si prošla několika turbulentními změnami v průběhu sezony. Protočila zahraniční hráčky a ke změně došlo i na trenérském postu. Zdá se ale, že v klíčový moment sezony si vše sedá. Pražanky v posledním kole porazily silný Nymburk a zatarasily mu cestu za třetím místem po základní části ŽBL. Takto posilněné půjdou do finálového turnaje Českého poháru.

„Rozhodně nejsme outsider. Až na nepovedený zápas s Nymburkem jsme vždy byly celkům ze špičky tabulky rovnocenným soupeřem. Našim cílem je jednoznačně finále,“ vyhlašuje pivotka sedmého týmu ŽBL po základní části Petra Bakajsová.

Patříte-li mezi milovníky napětí a rozuzlení dramatu až v poslední možné chvíli, u druhého semifinále byste rozhodně neměli chybět. Alespoň to tedy slibují dosavadní výsledky obou vzájemných střetnutí KP Brno s Nymburkem v rámci letošní ŽBL. V obou případech se sice radoval brněnský celek, ale Nymburku stačilo maličko, aby mohlo být vše jinak. Nejvyšší prohra je o čtyři body.

Možná že právě to „KV“ v názvu středočeského klubu bude hrát zásadní roli. Nymburk totiž úzce spolupracuje s karlovarským basketbalem, a tak o víkendu bude v Hale míčových sportů KV Arena domácím celkem. „Zatím jsme ve Varech všechny zápasy vyhrály, takže doufám, že v tom budeme pokračovat. Tamní prostředí nám bude doufám svědčit a snad dorazí i dostatek fanoušků, kterým chybí tamní basketbal,“ věří v kouzlo domova Michaela Krejzová.

Jenže domácí prostředí bude mít v lázeňském městě i brněnská rozehrávačka Lenka Bartáková, která navíc dobře zná i nymburský celek, kde ještě nedávno působila: „Do Karlových Varů se těším moc, budu mít na zápase rodinu a spoustu kamarádů. Doufám, že Final 4 naláká lidi do haly, když letos nehrají ŽBL, takže jim špičkový basketbal chybí.“

Oba celky budou do semifinálového utkání vstupovat s pachutí prohraného posledního důležitého zápasu v ŽBL. KP Brno ztratilo domácí bitvu o Brno se Žabinami. Na jednu stranu je může utěšovat fakt, že prohra měla vliv pouze na brněnskou image a nemohla ohrozit druhé místo KP po základní části ŽBL. To Nymburk je na tom o poznání hůře. V prohraném zápase na hřišti Slavie ztratil nejen třetí místo před play-off, ale možná také ústřední dirigentku Chloe Wells pro Final 4.

 

Program Final 4 v Karlových Varech

Semifinále
09.03.2019 BLK Slavia Praha – Sokol Nilfisk Hradec Králové (15:00)
09.03.2019 BS DSK Basketball Nymburk KV – KP Brno (17:30)

O 3. místo
10.03.2019 Poražení SF1 – Poražený SF 2 (15:00)

Finále
10.03.2019 Vítěz SF1 – Vítěz SF2 (17:30)

 

Všechny zápasy vysílá přímým přenosem server TVCom.

Vstupenky jsou v prodeji zde.