Bartáková se těší domů a vyhlíží obhajobu

Třetím účastníkem Final 4 Českého poháru v basketbalu žen, kterého si představíme, je druhý nejlepší celek letošní základní části ŽBL, KP Brno. Královopolanky jedou o víkendu (9. a 10. března) do Karlových Varů jako obhájkyně loňského prvenství a dost možná hlavní favoritky. Nečeká je však nic lehkého.

„Zdravotně jsme už po problémech v poslední době v pořádku. Musím to zaklepat, nechci to zakřiknout. Herně nám poslední zápasy moc nevyšly, nehrajeme tak, jak bychom chtěly a určitě máme na to předvádět lepší basketbal. Věřím, že to na Final 4 ukážeme,“ říká jedna z ústředních postav brněnského celku Lenka Bartáková.

KP čeká v sobotním semifinále „domácí“ Nymburk, který Brňanky sice v obou vzájemných duelech v letošním ročníku porazily, celkové skóre obou zápasů však hraje ve prospěch Brna jen o šest bodů, oba duely tedy byly extrémně vyrovnané a mohly skončit vítězstvím obou celků. Bartáková se k týmu připojila až v po vánočních svátcích, když úvod sezony strávila v běloruském Minsku, s týmem se tedy stále sžívá.

„Já s Nymburkem odehrála jen jeden zápas, který byl můj první zapas za KP, takže to ode mě ještě nebylo ideální. Nymburk je v posledních letech velmi kvalitní soupeř, takže očekáváme hodně vyrovnaný zapas,“ popisuje sedmadvacetiletá basketbalistka.

Bartáková je původem ze Sokolova, který leží ani ne dvacet kilometrů od Karlových Varů, kde se Final 4 odehraje. Při letošní absenci lázeňského města v nejvyšší soutěži má tak alespoň díky poháru příležitost zahrát si prakticky doma.

„Do Karlových Varů se těším moc, budu mít na zápase rodinu a spoustu kamarádů. Doufám, že Final 4 naláká lidi do haly, když letos nehrají ŽBL, takže jim špičkový basketbal chybí,“ věří česká reprezentantka, která se zúčastnila olympijských her v Londýně 2012.

Usměvavá basketbalistka s třináctkou na dresu se v KP Brno sešla se slovenským koučem Martinem Pospíšilem, který ji vedl už v loňské sezoně v celku Piešťanských Čajek, a i on byl jedním z hlavních důvodů, proč kývla na nabídku KP. Brňanky totiž mají před závěrem sezony ty nejvyšší cíle.

„Obhajoba vítězství v poháru je určitě jeden hlavních z cílů klubu v této sezoně. Máme kvalitní tým, takže musíme mít jen ty nejvyšší cíle, navíc pan Pospíšil je extrémně ambiciózní. Vítězství v poháru rozhodně chceme obhájit,“ hecuje Bartáková, která se v krátkém působení v brněnském dresu už dvakrát blýskla devatenáctibodovým výkonem.

Královopolanky čeká ze všech týmů nejdelší cesta na Final 4, prakticky přes celou republiku. Brňanky dlouhá cesta netrápí, po cestě zpátky však bude hodně záležet na výkonech, které o víkendu ve Varech předvedou.

„Většinou cestou na zapas všichni spí, čtou si nebo poslouchají hudbu a cestou zpátky si povídáme. Nějaký srandy proběhnou, ale vždycky to záleží na výsledku zápasu,“ uzavírá Bartáková.

Vstupenky kupujte zde.