Hlavně se nezamknout v šatně a vrátit Slavii porážky

Druhým účastníkem Final 4 Českého poháru v basketbalu žen, který si představíme, je Sokol Nilfisk Hradec Králové. Hradecké Lvice loni v Nymburce dlouho neúspěšně sahaly po zlatých medailích, takže budou 9. a 10. března v Karlových Varech maximálně motivované loňské druhé místo vylepšit.

„Letos se nám docela vyhýbají vážnější zdravotní potíže, což je před klíčovou pasáží sezony velmi důležité. Na Final 4 se moc těšíme a přijedeme maximálně připravené a bojovně naladěné,“ hecuje rozehrávačka Východočešek Kateřina Zavázalová.

Lvice čeká v sobotním semifinále papírově nejlehčí soupeř ze všech možných, když vyzvou pražskou Slavii, která skončila po základní části ŽBL až sedmá, má to však háček. Hradec celku z hlavního města v této sezoně dvakrát podlehl. Nestačil na Slávistky v polovině října doma (54:64), ani na konci ledna v Edenu (85:94) a má tedy Slavii co vracet.

„Semifinále bude velký boj. Může to znít jako paradox, ale je to soupeř, kterého jsme si při losu přály, ačkoliv zápasy se Slavií nám v téhle sezóně příliš nevyšly, teda spíš vůbec a oba jsme prohrály. Takže můžeme říct, že nyní je ten správný čas jim to vrátit a konečně je porazit,“ věří rodačka z Chlumce nad Cidlinou.

Před Final 4 mají Lvice jednu malou výhodu a to fakt, že jako jeden ze tří celků ŽBL kromě Nymburka letos hrály v Karlových Varech a měly si tak šanci vyzkoušet tamní halu.

„My jsme zrovna měly to štěstí, že jsme tam s NBK v této sezóně hrály, ale jsem si jistá, že pro většinu hráček to nové prostředí není a nějaký zápas si v té hale už zahrály. Jen doufejme, že si do hlediště najdou cestu i fanoušci a příznivci basketbalu,“ říká osmadvacetiletá basketbalistka.

Jako celek pohybující se dlouhodobě ve špičce ŽBL je pro Hradec Český pohár možná nejdůležitější soutěží, protože je v něm při absenci ZVVZ USK Praha šance získat celkové prvenství. Lvice navíc budou chtít odčinit zklamání z nedávného Final 4 Středoevropské ligy CEWL, kde ve finále nestačily na Piešťanské Čajky.

„Pohár je pro nás stejně důležitý jako byl CEWL i ŽBL, takže míříme co nejvýš. Ale naším prvním cílem je postup do finále a pak se uvidí. Celý turnaj je otevřený a zlato může brát kdokoliv,“ těžce hledá Zavázalová favorita.

Východočešky však musí hlavně doufat, že se jim při Final 4 nestane podobný zážitek, ke kterému došlo v říjnovém duelu s Nymburkem právě v Karlových Varech.

„Nejvtipnější zážitek z letošní sezony je přímo z prostředí haly míčových sportů KV Areny. Při zápase s Nymburkem jsme v poločase měly klasickou poradu v šatně, po příchodu zpět na palubovku byla poločasová rozcvička, avšak bylo o jednu hráčku méně (toho si nikdo nevšiml). Po písknuti jsme se přesunuly na lavičku, 3. čtvrtina začala a asi po 2 minutách si konečně někdo všimnul, že nám chybí Kája Šotolová, která stále seděla v šatně. Resp. spoluhráčka Josipa Bura ji zamkla v šatně a Kája shodou okolností u sebe neměla ani telefon, aby se ozvala,“ směje se při vzpomínce ještě teď Zavázalová.

Vstupenky kupujte zde.