Bakajsová odmítá roli outsidera a těší se na cestu s fanoušky

S blížícím se Final 4 Českého poháru žen si postupně představíme všechny účastníky, kteří se 9. a 10. března utkají v Karlových Varech o cenou trofej. Začneme Slavií Praha, která při absenci mistryň ze ZVVZ USK v pohárové soutěži zastupuje hlavní město.

 

Pražanky prošly v průběhu ročníku velkou přestavbou kádru i změnou trenéra, když po nevydařeném úvodu ročníku převzala tým slovenská dvojice Stanislav Onuška a Josef Rešetár. Náročnost sezony potvrzuje i křídelnice Petra Bakajsová.

 

„Tento rok se bohužel potýkáme s malým počtem hráček, takže toto vidím jako naši největší slabinu. V průběhu sezóny došlo i ke značným změnám v kádru, díky kterým se naše výkonnost ve druhé polovině zvedá. Musím ale zaklepat, že nás žádné vetší zdravotní komplikace netrápí a jsme připraveny podat maximální výkon, který snad povede k historickému úspěchu Slavie,“ říká Bakajsová.

 

I přes nepovedený start ročníku se ale Pražanky vyhouply na sedmou příčku po základní části, takže budou ve čtvrtfinále bojovat s KP Brno a ne s „neporazitelným“ ZVVZ USK Praha. V posledních kolech ŽBL předváděly Slávistky solidní výkony, které vyvrcholily výhrou nad Nymburkem. V semifinále poháru se utkají s Hradcem Králové, který dokázaly v obou vzájemných zápasech v letošní sezoně porazit.

 

Na začátku sezony v pátém kole zaspaly Východočešky úvod utkání a doma podlehly 54:64, na konci ledna v šestnáctém kole Pražanky předvedly doma skvělý střelecký výkon a zvítězily 94:85.

 

„Hradec jsme dokázaly naším týmovým výkonem 2x porazit. Doufám, že se nám to podaří i tentokrát. Nečekám však žádný lehký zápas. Hradec je silný soupeř, který hraje rychlý, agresivní basketbal. Věřím, že toto utkání bude pro diváky velmi atraktivní,“ popisuje pětadvacetiletá basketbalistka.

 

Celek z Edenu v letošní sezoně sází na ostřílené české basketbalistky doplněné Američankami, když Slavii střelecky drží Michaela Vondráčková (10,3 bodů na zápas) a Dominika Pohunková (9,5 bodů na zápas) doplněné nedávnými posilami z USA Beynon Cherise Janine (12,6 bodů) a Leezou Chanel Burdgess (10,5 bodů).

 

Pro Slavii bude speciální i místo, kde se Final 4 bude konat. Karlovy Vary letos po dlouhé době ŽBL nehrají a v hale míčových sportů KV Areny tak nebude mít žádný tým „nastříleno“.

 

„Mně osobně se hala libí, ale hrála jsem zde jen pár zápasů, tak uvidíme, jak se mi tam bude dařit. Očekávám skvělou atmosféru a velkou diváckou kulisu – nejen od našich Slavia Fanatics,“ popisuje basketbalistka, jejíž letošní maximum je devatenáct bodů z prosincového utkání proti U19 Chance.

 

Bakajsová si loni na Final 4 ještě v dresu Nymburku prožila zklamání, když Středočešky jako pořádající celek skončily až třetí. Teď jede na finálový turnaj českého poháru v týmu tabulkově nejníže postaveného celku, přesto se necítí jako outsider.

 

„Rozhodně nejsme outsider. Až na nepovedený zápas s Nymburkem jsme vždy byly celkům ze špičky tabulky rovnocenným soupeřem. Našim cílem je jednoznačně finále,“ vyhlašuje Bakajsová.

 

Pražský tým bude mít na turnaji v Karlových Varech zřejmě i silnou diváckou kulisu v podobě Slavia Fanatics. Bakajsová přibližuje, jak fandové na zápasy cestují.

 

„Každá cesta ze zápasu je pro nás hodně vtipná. Jezdíme velkým autobusem i s fanoušky, kteří nám vždy na cestě zpět zpívají a starají se o zábavu. Takže se na Final 4 moc těšíme,“ uzavírá Bakajsová.

 

Vstupenky kupujte zde.