Obhájkyně titulu vyzvou Nymburk

Basketbalistky KP Brno čeká v semifinále Final4 Českého Poháru žen celek Nymburka. Obhájkyně titulu vyzvou bronzové medailistky z posledního Final4, které jsou zároveň domácím týmem. Ve druhém semifinále se střetne pražská Slavia s Hradcem Králové.

 

V sídle České basketbalové federace na pražském Strahově proběhlo v pondělí v 15 hodin slavnostní rozlosování semifinálových dvojic, které provedl generální sekretář ČBF Michal Konečný. Jako první byla vylosována dvojice Nymburk – KP Brno, Středočešky ale využily práva pořádajícího týmu a vybraly si možnost hrát až druhé semifinále.

 

Dosavadní dva duely mezi KP Brno a Nymburkem nabídly velká dramata vždy se šťastným koncem pro brněnský tým. Na začátku října ve druhém kole zvítězilo KP v Nymburce 77:75, na začátku ledna uhájilo KP domácí palubovku poměrem 68:64.

 

V soubojích Slavie s Hradcem Králové byl letos v obou případech lepší trochu překvapivě pražský tým. Slavia má sice na kontě po patnácti odehraných zápasech v lize pouze šest výher, hned dvě však zaznamenala proti Hradci. Lvice přehrála jak v říjnu v Hradci (64:54), tak na konci ledna v Edenu (94:85).

 

Final 4 Českého poháru žen se odehraje ve dnech 9. – 10. 3. 2019 v Hale míčových sportů KV Arena v Karlových Varech.

 

Program akce:

9. března 2019 – Semifinále 1 a 2

 

15:00 hod. BLK Slavia Praha – Sokol Nilfisk Hradec Králové

17:30 hod. BS DSK Basketball Nymburk KV – KP Brno

 

10. března 2019 – Finále a utkání o 3. místo

 

15:00 hod. utkání o 3. místo

17:30 hod. finále