Vrátily jsme to Slavii i s úroky, říká po debaklu Matušková

Očekával se vyrovnaný semifinálový duel českého poháru, opak byl však pravdou. Pražská Slavia v úvodním vystoupení na Final4 v Karlových Varech vůbec nestačila na Hradecké Lvice a podlehla 52:85. „Klíčem byl dobrý start do zápasu,“ říká rozehrávačka vítězných Východočešek Michaela Matušková.

„Úvod nám vyšel opravdu skvěle, když jsme vstřelily prvních jedenáct bodů, ve druhé čtvrtině byl pak úsek, po kterém jsme vedly 37:9. Dobře jsme bránily, nenechaly jsme soupeřkám žádné volné střely, a naopak nám to padalo v útoku,“ popisuje chvíle, kde se zápas zlomil, jedenadvacetiletá basketbalistka.

Lvice šly do semifinálového utkání s extra porcí motivace, oba dva zápasy v základní části ŽBL se Slavií totiž Hradec prohrál.

„Na duel se Slavií jsme se musely připravit hlavně mentálně, protože v obou zápasech, které jsme prohrály, nám odešla střelba. Dnes se to naštěstí otočilo a vrátily jsme jim ty dvě porážky i s úroky,“ usmívá se rodačka z Lipníku nad Bečvou.

Duel byl na první pohled hodně tvrdý, nejvíce ho odnesla Pražanka Angelika Theiner, která si po pěti minutách po nešťastném střetu se spoluhráčkou poranila nos a z utkání odstoupila.

„Každý zápas bolí a tady ve Final4 se hraje s maximálním nasazením, jak se říká na krev. Rozhodčí to ale podle mě zvládli a byla to dobrá podívaná pro diváky,“ myslí si autorka sedmi bodů a šesti asistencí ze semifinálového utkání.

Finálový turnaj poháru přinesl zpět basketbal do Karlových Varů, kde v letošní sezoně celek ŽBL schází, přesun do relativně neznámé haly ale Východočeškám nevadil.

„Hala v Karlových Varech je dobrá. Hrály jsme tady v minulých letech ještě proti místním, letos jsme měly šanci si to tady osahat v jednom zápase proti Nymburku. Není to tedy pro nás žádná nová hala, na kterou bychom si musely zvykat. Myslím, že nám to i docela padalo,“ říká Michaela.

Vysoká výhra a brzké rozhodnutí duelu může pomoci Lvicím i do nedělního finále, ve kterém by mohly mít více sil než jejich soupeřky.

„Snadnější zápas je výhodný v tom, že můžeme ušetřit trochu sil na neděli, i je lepší, že jsme hrály ten první zápas dne a budeme mít tedy více času na odpočinek. Naše velká výhoda je v tom, že máme v týmu dvanáct hráček, které všechny mohou naskočit a předvést dobrý výkon, takže myslím, že to zítra zvládneme,“ věří basketbalistka, která nosí na svém dresu číslo 9.

Rozhovor vznikal ještě před druhým semifinálovým duelem, Michaela tedy ještě nevěděla, koho Hradec vyzve ve finálovém utkání. (neděle 17:30)

„Je úplně jedno, s kým budeme hrát. Nymburk nás čeká ve čtvrtfinále play off, s tím si zahrajeme dost, takže by možná bylo lepší nastoupit proti KP,“ uzavírá Matušková.