Pohárové čtvrtfinále bez překvapení

Trojicí zápasů se dohrálo čtvrtfinále play off Českého poháru. Ve všech zápasech se z výhry radovali favorité, k Žabinám se tak přidaly do Final4 ještě KP Brno, Slavia Praha a Hradec Králové, obhájkyně titulu. Los semifinále se uskuteční ve čtvrtek 9. ledna.

Východočeské derby rozhodl start

Nejjasnější čtvrtfinále bylo Východočeské derby mezi Trutnovem a Hradcem Králové. Hostující Lvice kralovaly od samého začátku zápasu, a nakonec zvítězily jednoznačně 120:63. Už po dvou a půl minutách to bylo 0:11 a to dalo zápasu jasný ráz. V první čtvrtině zvládly Lvice nasázet 38 bodů a vedly čtyřiadvacetibodovým rozdílem. Domácí Loko s mladým kádrem nedokázalo kontrovat a Hradec bez potíží navyšoval náskok. Ten narostl až na 57 bodů rozdílu a dostatečně si tak zahrály všechny hráčky zapsané na obou soupiskách.

Střelkyní zápasu byla se 17 body hostující kapitánka Andrea Klaudová, mezi šest dvouciferných střelkyň vítězek se dostala i šestnáctibodová Karolína Šotolová. Tu vyrovnala na druhé straně Anna Rylichová.

KP až v poslední čtvrtině

Nejtěžší cestu do Final4 měly hráčky KP Brno. Ty zvítězily v Ostravě až díky náporu v poslední čtvrtině 78:62. Královopolanky, které jsou v poslední době ve výborné formě, vedly po první čtvrtině o šest bodů a měly dobře nakročeno, druhá čtvrtina jim ale nevyšla do přestávky bylo skóre prakticky srovnané. Bitva to byla i po přestávce a nebýt toho, že se domácím přestalo dařit v poslední čtvrtině a zvládly jen šest bodů, mohlo to být drama až do konce.

Nováček v Praze nestačil ani napodruhé

Pražská Slavia se i podruhé doma dobře připravila na Levhartice Chomutov a po porážce v úvodním kole venku je doma podruhé přejela, tentokrát 88:51. I tady se rozhodovalo velmi brzy, když už v deváté minutě šly Pražanky do dvouciferného náskoku a držela je hlavně skvělá obrana. Za prvních deset minut dostaly jen sedm bodů, pak se jim navíc rozjel i útok a začaly soupeři definitivně unikat. O přestávce to bylo o 25 bodů, po přestávce až o 43 a domácí BLK mohly kontrolovat postup do Final4.

Kateřina Hošková zvládla za domácí 21 bodů, Eliška Mircová přidala 15 bodů a Petra Bakajsová 12 bodů a 13 doskoků. Utrápený útok Levhartic vedla se 13 body Monika Satoranská.