Kdo si zahraje Final4? Čeká nás čtvrtfinále

Už jen osm týmů je ve hře o vítězství v letošním ročníku Českého poháru žen. V prvním kompletním lednovém týdnu se dozvíme, které čtyři celky si zahrají Final 4, jenž se koná na konci ledna v Kutné Hoře.

 

Velkou šanci si po roce znovu zahrát na finálovém turnaji živí obhájkyně ligového stříbra brněnské Žabiny. Ty vyzvou v úterý na domácí palubovce Slovanku MB, kterou v lize letos v listopadu v Mladé Boleslavi rozstřílely 80:43. Úvod do ligového ročníku Žabinám příliš nevyšel, v poslední době má ale tým Viktora Pruši velmi slušnou formu, naposledy bez problémů vyhrál těžké utkání v Chomutově. To Slovanka z jedenácti ligových zápasů vyhrála pouze dva, v poháru však podává dobré výkony a bude chtít Brnu cestu do Kutné Hory pořádně znepříjemnit.

 

Utkání Žabiny Brno – Slovanka MB se hraje v úterý 7. ledna od 18:30 v Brně v hale Rosnička.

 

Druhý zápas nabídne klasické Východočeské derby, ve kterém Loko Trutnov vyzve na domácím hřišti Hradec Králové. Hostující Lvice budou favoritky, když na konci listopadu své soupeřky zničily 100:53. Hradec má jasnou převahu i v ligové tabulce, kde je s třemi porážkami na druhém místě, Trutnov uzavírá postupovou osmičku pro play off.

 

Utkání Loko Trutnov – Sokol Hradec Králové se hraje ve středu 8. ledna od 19 hodin v Trutnově v hale 3 ZŠ.

 

Jasného favorita bude mít i třetí čtvrtfinálový zápas, ve kterém si pro postup do Ostravy pojede KP Brno. Královpolanky mají za sebou úspěšný ligový podzim v Eurocupu, kde jim jen těsně utekl postup i v lize, kde drží třetí místo. Jasný byl i jediný prozatímní vzájemný zápas v letošní sezóně, kdy KP vyhrálo v Ostravě 84:65. SBŠ se zatím v lize spíše trápí, vyhrálo jen tři zápasy ze dvanácti, a dokonce i vyměnilo trenéra. Favorit je jednoznačný, potvrdí se však předpoklady?

 

Utkání SBŠ Ostrava – KP Brno se hraje ve středu 8. ledna od 19:15 v Ostravě v hale Tatran.

 

Nejvyrovnanější zápas ze všech čtvrtfinále se čeká od duelu pražské Slavie a chomutovských Levhartic. Tyto celky už spolu stihly sehrát dva ligové zápasy, když hned na úvod sezóny přehrály nováček RENOMIA ŽBL z Chomutova doma Slávistky 75:72. Pražanky se pak hodně připravovaly na listopadovou odvetu, kterou ovládly doma hladce 87:59. Co má Chomutov připraveno v záloze?

 

Utkání BLK Slavia Praha – DSK Levhartice Chomutov se hraje ve středu 8. ledna od 18:30 v Praze v hale v Edenu.