Zápasu o bronz kralovala Vaughn

Nezastavitelná pivotka Krystal Vaughn, která se zaskvěla 39 body do koše Trutnova, dotáhla pražskou Slavii k bronzovému umístění v Nilfisk FINAL 4 Českého poháru 2017. Střely do čtyř metrů kolem koše proměňovala jako automat, svůj celek dovedla k vítězství 86:67 a alespoň částečně tak zmírnila hořkost z nedělní semifinálové porážky od KP Brno. Navíc jde o vůbec první medailový úspěch pražského klubu.

Trutnovské Lokomotivě svitla největší zápasová naděje za úvodního vedení 13-18. Pak ale ještě zesílila svou aktivitu Vaughn a řídila obrat na 31-21, přičemž už po 13 minutách měla na kontě 14 bodů. Slavia i při své osmičlenné sestavě vydržela celoplošně bránit a po většinu dalšího průběhu si udržovala dvojciferné vedení, byť zejména 20bodová trutnovská top skórerka Hindráková se ještě několikrát pokoušela favorita ohrozit a manko svého celku snížit.

Vítězky dominovaly na doskoku (52-36), body zpod koše (48-20) a z druhých šancí (19-3). Jedinou silnější statistikou poražených byly trojky (20/7).

 

BLK Slavia Praha – Lokomotiva Trutnov 86:67 (24:21, 49:38, 68:56)
Vaughn 39+15 doskoků, Russell 17, Felixová 9, Vondráčková 8, Jakšič 6, Pudláková 4, Klokočníková 3, Dvořáková 0 – Hindráková 20, Vacková 11, Kozumplíková 9, Prokešová 8, Štěbetáková 5, Boudreau 5, Patočková 3, Rlichová 3, Bouman 2, Vašáková 1, Herinková 0, Vymazalová 0
TH: 21/18 – 17/12
Trojky: 2 – 7
Doskoky: 52 – 36
Zisky: 8 – 6
Ztráty: 16 – 17
Asistence: 10 – 2
Fauly: 20 – 19

Martin Stavěl, BLK Slavia PrahaPro nás to bylo důležité vítězství. Tyhle turnajové zápasy dvou zklamaných jsou vždy ošidné. Nevíte v jaké náladě který tým přijde. My jsme se snažili hráčky uklidnit a namotivovat. Včera jsme prohráli, ale když už jsme to byli, chtěli jsme získat medaili. V útoku jsme předvedli standardní výkon, Krystal Vaughn nadstandardní. Vážím si zejména toho, že si některé hráčky daly říct a dominovali jsme na dostkoku. To byl jeden z klíčových faktorů vítězství. Obrana v první čtvrtině a v polovině druhé se mi nelíbila. Od druhého poločasu jsme začali utahovat šrouby. Po většinu času jsme vydrželi celoplošně bránit. Jsem rád, že jsme to ve dvou dnech zvládli, takže fyzicky na tom nejsme špatně. Zasloužené vítězství, vážíme si ho a máme bronzovou medaili.

Petr Kapitulčin, BK Lokomotiva Trutnov: „Zápas rozhodly tři věci – obrovská kvalita Vaughn, kterou se nám nepodařilo ubránit. Druhou věcí bylo to, že jsme za stavu 13:18 dovolili šňůru 18:3 v době, kdy by tam mentální a fyzické síly měly být a z naší strany tam byla papírově nejsilnější sestava, která to nezvládla. Třetím důvodem je jednoznačně doskok. Pokud jsou v takovém utkání body z útočného doskoku 19:3, tedy rozdíl 16 bodů, tak to je jednoznačně rozdíl v zápase. Je to stejné jak včera. Porazila nás pivotka soupeře. My jsme na ní nenašli protizbraň. Bouman po zranění ještě nepředvádí výkony, jaké by měla, ale i tak by mohla podávat lepší výkony a druhá je samozřejmě kvalita hráček ať už Palušné nebo Vaughn.“