Pořádající Nymburk si jde pro výhru

Čtvrtým účastníkem Nilfisk Final4 poháru je pořadatelský klub DSK Basketball Nymburk, který nám představí mladá pivotka Petra Bakajsová.

Čtyřiadvacetiletá hráčka má kromě blížícího se Final4 i jiné starosti, v minulém týdnu totiž onemocněla a musela vynechat sobotní generálku Nymburka na pohár, ve kterém Středočešky přehrály Slovanku 97:65.

„Poslední ligové kolo jsem kvůli nemoci nehrála, ale od středy už trénuji a všechno by mělo být ok. Radši jsem nešla k doktorovi, aby mi nenasadil antibiotika a věřím, že se z toho vyhrabu sama. Poslední duel se Slovankou nebyl moc jednoduchý, protože podobné zápasy, kdy jste jasným favoritem jsou složité. Naštěstí se holkám podařilo získat brzy dvouciferný náskok a já nemusela být doma u přenosu moc nervózní,“ líčí rodačka z Prahy své zážitky z posledního ligového duelu.

Nymburský celek loni v Nilfisk Final4 chyběl, když ve čtvrtém kole v koncovce nestačil na Slávii. Letos se předchozími koly díky pořadatelství nemusel probojovávat a může tak zkusit zavzpomínat na rok 2016, kdy slavil pohárové prvenství.

„Před sezonou byl jeden z našich cílů zvítězit znovu po dvou letech v poháru a celou sezonu k němu směřujeme. Když se podíváme na tabulku, tak jsme druhý nejlepší tým, nad ostatními máme náskok tří výher, takže už jen podle toho bychom měly být favorit. Nečeká nás ale nic lehkého, protože jak brněnské týmy, tak Hradec patří v lize ke špičce, hrají tvrdý agresivní basketbal a budou se na nás chtít vytáhnout,“ neuhýbá před rolí papírového favorita turnaje Bakajsová.

Středočešky budou moci využít výhodu domácího prostředí, kde mají často bouřlivou kulisu. Mladá podkošová hráčka věří, že plná hala Nymburk spíše požene dopředu a nebude výkon domácího celku svazovat.

„Já osobně jsem ráda, že hrajeme doma. Věřím, že v naší hale máme natrénováno, což by mohlo rozhodovat v koncovkách a snažím se si nepřipouštět tlak domácího prostředí. Chceme vyhrát, ale musíme jít postupně, takže se teď soustředíme na Hradec,“ říká Bakajsová.

Nymburk v letošní sezoně doma zdolal všechny potenciální soupeře ve Final4 včetně Hradce. Duel se Lvicemi však nebyl vůbec jednoduchý a o své výhře rozhodly Středočešky až v úplném závěru, když předtím po většinu utkání prohrávaly. Mládežnická reprezentantka čeká vyrovnaný zápas i v neděli.

„Očekávám, že všechny zápasy na Final4 budou extrémně vyrovnané. Konkrétně náš zápas s Hradcem bude podle mě velký souboj, kde se může rozhodovat až v úplném závěru. To, že jde o pohár, a ne základní část ŽBL ještě zápasu přidává na atraktivitě. My ale chceme vyhrát,“ uzavírá hráčka s přezdívkou Baky.

DSK Basketball Nymburk čeká první zápas na Nilfisk Final4 v neděli od 18 hodin, kdy vyzve Sokol Nilfisk Hradec Králové. Semifinále můžete sledovat na webu TVCOM.cz a finálový duel pak na webu České televize v pondělí od 18 hodin.