Lvice vydřely Nilfisk Final4 a chtějí uspět

Druhým účastníkem Nilfisk Final4 poháru žen, kterého si představíme, je Sokol Nilfisk Hradec Králové. Pohled na třetí tým tabulky ŽBL nám přiblíží křídelnice Pamela-Therese Effangová.

 

Hradecké Lvice, jak si tým přezdívá, loni ve Final4 poháru chyběl, a proto byl letos postup do nejlepší čtveřice poháru základní cíl svěřenkyň trenérky Ptáčkové.

 

„Uspět v poháru je jeden z našich hlavních cílů v sezoně. Hodně jsme se nadřely, abychom se do Final4 dostaly a rozhodně chceme dopadnout co nejlépe a k úspěchu vede cesta přes úspěšné semifinále,“ říká čtyřiadvacetiletá Effangová.

 

Z takhle silných týmů už jsme si nemohly vybírat. Na Final4 jsou špičkové ligové týmy kromě USK. Všechny tři týmy nás letos porazily, takže bychom se asi v šatně ani neshodly, koho bychom do semifinále a případného finále chtěly dostat.

 

V nedělním semifinále čeká na od 18 hodin Hradec možná nejtěžší možný soupeř, domácí Nymburk. Se Středočeškami Lvice v lize těsně prohrály po vyrovnané bitvě, ve které měly po většinu zápasu navrch.

 

„Jde o to, aby nám zápas sedl a dokázaly jsme hrát svoji hru. Pokud my budeme hrát, na co jsme zvyklé, tak věřím, že vyhrajeme. V lize jsme se podle mě porazily i trochu samy, když jsme celý zápasy vedly a až v poslední minutě jsme prohrály. Pokud zahrajeme svůj standart a bude to podobný zápas jako v lize, tak na Nymburk máme a věříme si na něj,“ neskrývá ambice Effangová.

 

Lvice si při losu nemohly příliš vybírat, protože v letošní ligové soutěži prohrály se všemi ostatními účastníky Final4, a tak je podle Effangové jedno, s kým odehrají semifinále.

 

„Z takhle silných týmů už jsme si nevybíraly. Na Final4 jsou špičkové ligové týmy kromě USK. Všechny tři týmy nás letos porazily, takže bychom se asi v šatně ani neshodly, koho bychom do semifinále a případného finále chtěly dostat,“ ví rodačka z Prahy, že k výhře musí stejně vyhrát v obou zápasech.

 

Hradec neměl cestu do Nilfisk Final4 vůbec jednoduchou, když si nejprve ve třetím kole v pohodě poradily s „béčkem“ USK Praha, ale čtvrté kolo je zavedlo znovu do Prahy k duelu s nepříjemnou Slávií.

 

„My jsme se v klubu z toho losu pro čtvrté kolo poháru trochu vztekaly, protože nám přišlo, že náš soupeř je jednoznačně nejtěžší ze všech týmů, co nakonec postoupily. Slávie je velmi nepříjemná o to víc v domácím prostředí a byl to velmi těžký zápas. O to víc teď chceme uspět na Final4, protože jsme musely ve čtvrtém kole ukázat výhrou nad Slávií svou kvalitu,“ vzpomíná Effangová na lednovou výhru 86:73, ke které přispěla patnácti body.

 

Pro dlouholetou mládežnickou reprezentantku je pohár navíc příjemným zpestřením dlouhé sezony v ŽBL.

 

„Hrozně moc se na pohár těšíme a doufáme, že dobrá nálada nám vydrží i po víkendu. Zápasy v poháru mají vždy svůj speciální náboj a člověk se na ně vůbec nemusí nijak extra motivovat. V sezoně se zas tolik vyrovnaných zápasů nehraje, a proto je super, že nás teď čekají dva těžké a napínavé zápasy,“ uzavírá Effangová.

 

Hradecké Lvice odstartují svou cestu Nilfisk Final4 v neděli od 18 hodin před kamerami TVCOM a budou doufat, že projdou do finálového duelu, který bude v pondělí také od šesti hodin přenášet web České televize.