KP Brno rozstřílelo Slavii a má první finále

Los Nilfisk FINAL 4 proti sobě svedl v prvním semifinále dvě družstva, které v posledním kole budou na dálku bojovat o přední příčky v ŽBL. Dneska to však na Rosničce byla jiná soutěž, kde jediné zaváhání znamená konec nadějí na zisk zlata.

Pro Slavii je účast na závěrečném turnaji Českého poháru první zkušeností s takovou akcí. To KP Brno už má z čeho čerpat. A podle toho úvod zápasu také vypadal. Slavia sice chvíli se soupeřem držela krok, ale na každý svůj bod se hodně nadřela. Těžila většinou z individuálních průniků a samozřejmě příspěvku Krystal Vaughn, na které ale v obraně často ležela Tereza Pecková. Byla to tak zajímavá studie souboje první a čtvrté nejlepší ligové střelkyně.

KP Brno naopak předvádělo týmový výkon plný přihrávek až do volných prostorů pod košem. Jenže Slavia nemohla v defenzivě ani ucpat vymezené území, protože Brňanky hnány dopředu početným a hlučným fanclubem pálily ostrými z perimetru. Soupeřky ničily tříbodovou střelbou, což bylo ještě o to markantnější, že Slavia se ze stejné vzdálenosti trápila.

Defenzivní hradba Slavie se pod náporem brněnské trojkové palby zcela rozpadla. Když navíc Solopova přidala už 11. trojku z 22 pokusů navíc jako nekompromisní zakončení rychlého protiútoku, bylo jasné, že KP hraje v takové pohodě, že finále mu nemůže uniknout. Nakonec ani stovka neodolala a z posledního útoku svého týmu jí pokořila Beránková.

KP Brno – BLK Slavia Praha 101:77 (29:20; 53:41; 77:57)
Madden 22, Sládková a Solopova po 18, Moussa 14, Remenárová 11, Beránková 9, Kopecká 6, Pecková 3, Jandová a Satoranská 0 – Vaughn 24, Pudláková 20, Jakšić 15, Russel 8, Vondráčková 6, Felixová a Klokočníková po 2, Dvořáková 0
TH: 17/10 – 15/12
Trojky: 11 – 1
Doskoky: 42 – 31
Zisky: 12 – 13
Ztráty: 18 – 19
Asistence: 26 – 12
Fauly: 17 – 17

Marian Svoboda, KP Brno: „Doufal jsem, že bude takový průběh. Dobře jsme se připravili, holky do toho šly natvrdo. Myslím, že jsme dneska podali velmi dobrý výkon. Tomu odpovídá i výsledek a zaslouženě jsme vyhráli. Letos máme střelce. Všechny hráčky jsou schopné střílet i z venku a obrana pak nemá kam skočit. Z toho vznikají volné střely z venku. Atmosféra tady je nádherná. Doufám, že holky zítra na finále najdou sílu. Musíme se na to hodně dobře připravit jako na dnešní zápas. Vždycky když se hraje před bouřlivým prostředím, a zvlášť domácím, tak nám to hodně pomůže. Dneska to bylo znát.“

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: „Chybějící zkušenosti mohly bez pochyby hrát roli. Nicméně KP Brno v současné formě je druhý nejlepší tým po USK Praha. Nepotýkají se se zraněními a hrají neustále v kompletní sestavě. To je hrozně znát. Pokud se chceme měřit s týmem KP Brno, musíme být všichni. Nám chybí Tereza Sedláčková jako jediné vysoké křídlo. To ale neomlouvá fakt, že jsme dneska hrozně bránili. Hráli jsme v podstatě venku a dali skoro 80 bodů, což by mělo být fajn. Pokud ale dostanete v ženském basketu 100 bodů, tak se v zápase nemáte o čem bavit. Brňanky dneska měly střelecký den. Jediná hráčka, která se neprosadila byla Tereza Pecková, což je jediné pozitivum. Nicméně ostatní, i ty, co většinou méně skórují, daly dnes hodně bodů, spoustu trojek. Klíčovým faktorem v prvním poločase byl individuální výkon hráčky Madden, která si vzala míč a dala nám deset bodů v řadě. Ve druhém poločase jsme si řekli, že do toho zkusíme šlápnout. KP pokračoval v bezchybné hře v útoku, neměly hluchou pasáž a s průměrem 25 bodů za čtvrtinu dotáhly zápas do zaslouženého vítězného konce.